Krúdy Vígadó - Nyíregyháza

Krúdy Vígadó - Nyíregyháza

Nyíregyházán gyönyörű környezetben, Sóstógyógyfürdő területén a Sóstói tó partján áll az 1911-ben, eklektikus stílusban épült Krúdy Szálló, amely ma Vígadó.

Az impozáns szálló épülete egy valaha földszintes vendégfogadó helyére épült, amely a nyíregyházi fürdőhely társasági életének egyik jelentős központi helyévé vált. Az épület terveihez Pollack Mihály, majd Feszl Frigyes Pesti Vigadójának épülete jelentette a mintát a tervező Pazár István építész számára. A szálloda, majd később a vigadó Krúdy Gyuláról kapta a nevét, ugyanis az író Sóstói paradicsom szerelmese volt. A Krúdy Vigadó épülete a sóstói tó partján idézi fel Krúdy korának varázsát.

Az étteremben és annak hangulatos teraszán fenséges ízű ételekkel, grill szigettel, élőzenével várják a vendégeket. A Krúdy vigadó szomszédságában terül el az ország legszínvonalasabb állat- és növénykertje, a népszerű Aquarius élményfürdő, a festői szépségű sóstói nagyerdővel körül határolt csónakázó tó, a strand és a tóstrand.