Svájci Lak - Nyíregyháza

Svájci Lak - Nyíregyháza

Nyíregyháza Sóstógyógyfürdőjén a Krúdy Vigadó és a Fürdőház szomszédságában található a környezetbe szépen beleillő Svájci Lak, amely az elnevezését az alpesi stílusa miatt kapta.

Az épület 1866-ban épült, tervezője és kivitelezője a szászországi Melhouse János építész. Az épület a felépülése óta folyamatosan fogadja a vendégeket, felépítése indokolt is volt, hiszen a festői szépségű Sóstó és annak kiváló és népszerű gyógyfürdője egész évben vonzza a mai napig is a látogatókat.

A hegyvidéki házikó hangulatú vendégfogadó épületében már számos népszerűségnek örvendő művész és politikus is megfordult, úgymint Blaha Lujza, Krúdy, Karinthy és Mesterházy. A ma is panzióként működő Svájci Lak 4 db 2+2 ágyas apartmannal, 2 db 1 ágyas szobával, 3 db 2 ágyas tetőtéri szobával és egy lakosztállyal várja a pihenésre vágyó vendégeket.