Tuzson János Botanikus Kert - Nyíregyháza

Tuzson János Botanikus Kert - Nyíregyháza

A Botanikus kert a Sóstói parkerdő szomszédságában a Nyíregyházi Főiskola területeként, Nyíregyháza belterületén a Stadion közelében helyezkedik el mintegy 5.6 hektáron.

A Sóstói parkerdőben létrehozott nyíregyházi botanikus kert kialakítása az egyetem megalapítása után 10 évvel kezdődött, elsődleges feladata az oktatás és a kutatás támogatása.

Az idegen tájak növényvilágát a növényházakban (Pálmaház, Mediterrán ház és Kaktuszház) mutatják be, míg a mesterségesen kialakított tó és környéke a vízi és vízparti társulásoknak ad otthont.

A botanikus kert 2002-ben ünnepség és konferencia keretén belül vette fel Tuzson János nevét. Tuzson János (1870-1943) akadémikus, egyetemi rendes tanár nemzetközi hírű tudós volt.

A Budapesti Tudományegyetem intézetigazgató professzora a botanika tudományterületén maradandót alkotott. Elsősorban alföldi- és nyírségi kutatási eredményei fontosak, a bátorligeti ősláp reliktum jellegét ő ismerte fel először.