Takarékpalota - Nyíregyháza

Takarékpalota - Nyíregyháza

align=left Nyíregyházán a 19. század utolsó évtizedeiben gyorsüteművé vált a gazdasági fejlődés, így a millennium évében már Takarékpénztár Egyesület és hitelbank is működött. A városban sorra alakultak a kisebb cégek, üzemek, valamint helyet foglaltak a város életében az iparosok és a kereskedők is. Nyíregyházán szükségszerűvé vált a pénzintézetek építése, amelyek közül a késő eklektikus stílusú Takarékpalota 1912-ben épült fel, Hubert József tervei alapján.

A Takarékpalota impozáns külsejű épülete Nyíregyháza egyik legjelentősebb építészeti remeke. Gazdagon tagolt homlokzata is utal a pénzpalota funkciójára. A kifogástalan állapotú műemléki védelem alatt álló Takarékpalota épületében ma is bank működik, valamint más üzletek, irodák és lakások is helyet kaphattak itt.